יום שלישי, 3 במאי 2016

הסדנה ששינתה את חיי

לפני כשנתיים לערך הרגשתי שמשהו לא עובד בחיי אבל לא משנה מה עשיתי לא יכולתי לשים את האצבע על הנקודה. היה לי עסק מצליח ומתפתח, חיי משפחה מאושרים, חברות טובות, על הנייר הכל היה בסדר גמור, זה נכון שרציתי יותר, אני מאמינה שזו שאיפה שקיימת בו תמיד- לשפר ולהשתפר. 

החלטתי (מהרבה סיבות ) ללכת וללמוד פסיכולוגיה חיובית, לימודים תמיד עושים לי טוב לחיים ולעסק אבל הלימודים האלו הכינו לי הפתעה ששינתה את חיי מהקצה אל הקצה. שינתה אותם בכל כך הרבה תחומים וכל כך לטובה! בעסק שלי, בעסקים של הלקוחות שלי, בזוגיות, באימהות ולכל מקום שאני הולכת אני לוקחת את המתנה הזו איתי והיא- סדנת חוזקות!בואו נעשה ניסוי:
נניח שאחד הילדים שלכם חוזר הביתה עם התעודה הבאה, מה היית אומרת לו על התעודה? (ואם אין לך ילד, נסי לדמיין מה את היית אומרת במצב זה או ממליצה לחברה עם ילדים להגיד במצב זה)שאלתי את עצמי את השאלה הזו, שאלתי גם עשרות רבות מאוד של נשים את השאלה הזו... רוב התשובות נשמעו כך "כל הכבוד! תעודה מצוינת! איך נוכל לעזור לך להשתפר במחשבים?"

בואו נחשוב על האמירה הזו לרגע, למה לימדו אותנו שהדרך להשתפר עוברת דרך לתקן את מה שלא עובד? לימדו אותנו שאם נשקיע מאמץ ומשאבים איפה שקשה לנו נוכל להצליח. הרי רואים פה בתעודה פוטנציאל מדהים להצלחה, אז אם ניתן כלים ונשקיע במחשבים נוכל לשפר גם את זה! בואו ניקח את הדוגמא הזו לתחומים אחרים בחיים, נניח ואני רוצה להצליח יותר בעסק שלי, אני אשב ואבחן מה לא עובד טוב, מה אני עושה שהוא לא מספיק טוב ואנסה לשפר אותו, משהו כמו :"אני לא טובה בשיווק ולכן אני חייבת לשפר את יכולות השיווק שלי על מנת שהעסק יצליח". או אם אני רוצה לשפר את ההכנסה שלי במקום העבודה, אני אנסה לשים את האצבע איפה אני יכולה להשתפר : "אני לא טובה במשא ומתן ולכן אני חייבת להיות יותר אסרטיבית ולעשות חזרות והכנות לפני כל דיון שכר עם הבוס" ולמעשה זה פוגש אותנו לכל מקום שאנחנו הולכות! אנחנו מקשרות בין התוצאות (עוד כסף, ירידה במשקל, קידום בעבודה וכו') עם זיהוי ותיקון מה שלא עובד מספיק טוב.

אז קבוצה של חוקרים החליטו לעשות ניסוי, הם לקחו בית ספר בארצות הברית ואיתרו ילדים שזה פרופיל התעודה שלהם (רוב המקצועות הם 95-100 ומקצוע אחד או שניים הם 55-65 לערך אבל במקצועות שונים כך שהציונים לא קשורים למורה כזו או אחרת). הם הציעו להורים שיעורים פרטיים בחינם אשר יועברו על ידי סטודנטים בכל מקצוע שהם יבחרו. איזה מקצוע אתן הייתן בוחרות?

כ-86% מההורים בחרו להביא מורה פרטי במקצוע החלש. נשמע הגיוני, נכון? אז אני לא יודעת אם לכן היו מורים פרטיים בעבר, לי היו. מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי דיסגרפיה, אני לא מאובחנת כי לימדתי את עצמי להסתדר עם זה (זה בעיקר אומר שיש לי שגיאות כתיב ושאותיות מתבלבלות לי וכל מיני תופעות חמודות כאלו). הכל היה טוב ויפה עד שחדוה הגיעה לחיי. למי שלא מכיר או יודע, חדוה זה קיצור של חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, נגזרות וזה... זוכרות? אז כאשר חדוה נכנסה לחיי כל הפלוסים והמינוסים התבלבלו ואני הסתבכתי! לפני מבחנים הייתי נכנסת לחדר של אחי הגדול (אשר למד 7 יחידות מתמטיקה!) לשאול מה עשיתי לא נכון ולבקש את עזרתו- הוא היה פותר תוך שנייה, מביט בי במבט ש"יכול להיות שאת עד כדי כך סתומה?" ואני הייתי פורצת בבכי. אז ההורים החמודים שלי החליטו שזה לא עובד ואם אני רוצה אני אלך למורה פרטית. מצאתי לי מורה מדהימה ופעם בשבוע היא הייתה עוזרת לי. בסוף ירדתי לארבע יחידות ובהמון זיעה וקושי הוצאתי ציון סבבה כזה באזור ה- 80. אבל רוב התיכון הרגשתי מטומטמת וטיפשה! רק בצבא הצלחתי להתאושש מהחוויה הזו.

14% מופרעים בחרו במורה פרטי למקצוע חזק. למה מופרעים? כי אין 110, אין 120 ובכל זאת הם בחרו לחזק מקצוע שהילדים שהם קיבלו בו את הציון הטוב ביותר שניתן.
הנתון הזה והזיכרון המבאס שלי מחדוה גרמו לי לחשוב על הבת שלי... נוני שלי אלופה בטבע! היא מכירה כל חיה בכדור הארץ כולל אלו שכבר נכדו. מגיל שמונה חודשים היא מדברת והמילים הראשונות שלה היו שמות של חיות והצלילים שכל חיה "עושה". נניח שהייתי מביאה לה מורה לטבע, כזה שכל היום רגיל לפגוש תלמידים שלא ממש מצליחים במקצוע. והם היו נפגשים, הוא היה שואל אותה שאלות מאתגרות והיא הייתה עונה לו נכון. למשל הם היו לומדים על יונקים והוא היה שואל אותה "האם יש יונק שבוקע מביצה??? והיא (בשונה ממני) היתה אומרת בטח שכן! ברווזן לדוגמא. הוא היה מתפעל ושואל "האם יש יונק מעופף??? והיא היתה עונה לו, בטח! עטלף! וככה הם היו ממשיכים. בסוף השיעור, כאשר הוא היה נפרד ממני הוא היה אומר לי "תשמעי! הבת שלך גאון! היא קולטת דברים הרבה יותר מהר מחברה שלומדים איתי! היא תהיה עילוי! הנה שם של ספר שאני רוצה שתקנו ותקראו ובשבוע הבא אני ממש ארצה שנעבור עליו, אני ממש מחכה כבר לשבוע הבא"
איך הבת שלי היתה מרגישה? היא הייתה עפה על עצמה! מרגישה מסוגלות! מרגישה עוצמה, חכמה!

אבל... עד לפה זו גישה חינוכית, איך אנחנו רוצות שהילדים שלנו (ואנחנו) נסתובב בעולם, בתחושת מסוגלות זה בטוח! אך אין מה לעשות, אנחנו חיות בעולם שמחשבים זה מקצוע חשוב וציונים זה חשוב ולימודים זה חשוב וקשה לנו להסתפק בזה. אנחנו רוצות גם וגם! נכון? גם מסוגלות וגם 100 במחשבים!

אז חזרו בסוף שנה ובדקו מי מבין הקבוצות השתפרה יותר במקצוע החלש, אלו שחיזקו חלש או אלו שחיזקו חזק. וראו באופן גורף וחד משמעי שדווקא אלו שחיזקו חזק הצליחו להשתפר יותר במקצוע חלש!

הנתון המפתיע הזה היה ההתחלה של שורה ארוכה של מחקרים ששינו את הפרדיגמה לפיה כדי להשתפר עלינו לתקן והוכיחו שכדי לשפר, כדי להצליח עלינו להתמקד במה שעובד, כלומר בחוזקות שלנו!

המחקר הזה עורר את סקרנותי אבל נשארתי עוד די ספקנית. בשלב הזה קיבלנו קוד למבחן מגלה החוזקות של מכון גאלופ והזמנה לסדנת חוזקות בעקבות תוצאות המבחן שנקבל.

על קצה המזלג, מכון המחקר גאלופ חבר לקבוצה של חוקרים אשר זיהו כ-30 חוזקות אשר קיימות בכל אחת ואחת מאיתנו אבל למעשה אנחנו מביאות לידי שימוש וביטוי רק 7 מתוכן ביומיום שלנו. גאלופ פיתחו שאלון שנבדק על 2 מילון!!! אנשים!!! ופיתחו את מבחן מזהה החוזקות. זה שאלון אינטרנטי  כחלק מספר "עכשיו גלה את חוזקותיך" אשר לוקח כארבעים דקות עם שאלות משונות כמו "מה את יותר? אוהבת אלבומים או לשוחח עם זרים". בתום המבחן כל אחת מקבלת רשימה עם חמש החוזקות הכי חזקות שלה.

אלו החוזקות שיצאו לי:
1.מפעילן
2. חיבור
3. אסטרטגי
4. עתידני
5. התייחסות


לאחר שראיתי את הרשימה ולאחר שעברתי את סדנת החוזקות, הצלחתי לדייק את העסק שלי, הצלחתי לשפר את התוצאות העסקיות שלי, הצלחתי לעזור ללקוחות שלי לעבוד עם החוזקות שלהן והתוצאות היו מדהימות, מהירות, קלות ליישום. לא היה צריך לעבור מסע קשה אלא פשוט להבחין במה שאנחנו עושות טוב, מה שבא לנו בטבעיות ולראות כיצד לגייס את זה לטובת העסק. כל הלקוחות שלי מספרות שמאז שהתחילו לעבוד עם החוזקות שלהן הן מיישמות את השיטה גם בתחומי חיים אחרים ומעודדות את כל הקרובים שלהן לעשות כך.

הרשימה של החוזקות שלי אולי לא אומרת לך הרבה וצריך לעבור את הסדנה בשביל לדעת מה המשמעות של כל חוזקה ובעיקר מה עושים מרגע שיודעים מה החוזקות שלי, איך אני מתחילה לעבור עם החוזקות שלי, איך אני מחזקת אותן? איך אני מגייסת אותן לטובת השאיפות שלי? ובדיוק בשביל זה החלטתי לקיים סדנת חוזקות לבעלות עסקים:סדנת לעבוד עם העוצמות, יום חמישי ה-19.5.16, 9:00-13:30 בבית ציוני אמריקה.
תכנית הסדנה:

התכנסות - מנגלינג בוקר לצד קפה ונשנושי בוקר

חוזקות- ההרצאה ששינתה את חיי ולימדה אותי להפסיק לתקן את מה שלא עובד ולהשקיע במה שאני טובה בו. ההרצאה מבוססת על הפסיכולוגיה החיובית ועל מחקר ענק שערכה חברת גאלופ, אשר קובעים כי נשיג יותר תוצאות, נלמד לכוון את העשייה שלנו ולדייק את עצמנו כאשר נפסיק לתקן את מה שאנחנו לא טובות בו ונתמקד במה שאנחנו מעולות בו. לפני ההרצאה כל משתתפת תקבל קוד אינטרנטי למבחן מזהה החוזקות של גאלופ. להרצאה כל משתתפת תגיע לאחר שגילתה מהן חמשת החוזקות שמאפיינות אותה. במהלך ההרצאה נלמד איך לייצר לעצמנו דפוסי פעולה אפקטיבים המבוססים על חוזקות, מה אומר כל חוזקה, מה אומר שילוב החוזקות, איך לנצל את החוזקות לחיים טובים יותר, תוצאות עסקיות טובות יותר ועוד. (כל משתתפת תקבל ערכת סמינר הכוללת את הספר "עכשיו גלה את חוזקותייך בשווי כ-99 ש"ח!!!)


הפסקת התרעננות- כיבוד מתוק וזמן להתרענן

עסק חזק- כיצד לזהות את חוזקות העסק? האם חוזקות בעלת העסק קשורות או משפיעות על העסק? וכיצד? כיצד עסקים יכולים להפוך משברים להזדמנות צמיחה (מיתון, אי יציבות במשק, תקופות שפל ועוד). כל עסק חווה או יחווה משבר, כיצד לפתח חסינות ועמידות, כיצד לזהות נכון את האימונים ולהפוך אותם להזדמנויות, הרצאה עשירה בדוגמאות, ניתוחי מקרה ותיק עזרה ראשונה לכל מקרה שיבוא.


הרשמה:

עלות כרטיס למשתתפת הוא 400 ש"ח כולל מע"מ
ניתן לרכוש כרטיסים בקישור- מעבר לחנות
או ליצור קשר 052-2432424 להרשמה

נקודה חשובה לתשומת לבך- ההרשמה לאירוע מסתיימת סופית כשבוע לפני האירוע, כדי שכל משתתפת תוכל להגיע עם מבחן החוזקות שלה (יש להקדיש לך כשעה מול מחשב) ולכן אם הסדנה מעניינת אותך אני ממליצה להירשם בהקדם, נותרו מקומות אחרונים ולא ניתן יהיה להגדיל את כמות המשתתפות ולא ניתן יהיה להירשם ברגע האחרון.

אני לא יכולה להבטיח לך שהסדנה תשנה את חייך כפי שהיא עשתה לחיי אבל בהחלט אני רואה ושומעת מלקוחות שזו סדנה חד פעמית שמשנה את הראש ופותחת אותו לסגנון עבודה וחשיבה חדשים, שזו סדנה שמאפשרת להגיע לתוצאות בקיצור דרך מטורף.

 אז אחרי החגים זה כבר כאן, זו ההזדמנות לנצל את המומנטום ולהכיר את החוזקות שלך, להכיר את החוזקות של העסק שלך ולצאת לשיאים חדשים.

 אני מזמינה אותך להצטרף אלינו! הירשמי בעצמך ותפגשי קבוצה מדהימה של בעלות עסקים ששומרת על קשר בקבוצת פייסבוק סגורה ומעצימה, את כמובן מוזמנת להעביר לחברה ולבוא יחד! זו חוויה מדהימה ומתנה לחיים!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה