יום ראשון, 26 ביולי 2015

קיץ חם- הדיל שיסדר לכן את הזמן ויעזור לכן להגשים את החלום

השבוע ישבתי עם בעלי ודיברנו על הכל, ואז הוא צחק עלי (בקטע טוב) הוא אמר שמצחיק אותו לראות אותי עובדת על פרויקט. "פתאום את מחליטה שאת רוצה לייצר הכנסות (כסף), בין אם בא לך על משהו או שפשוט צריך. את הולכת למחברת שלך רושמת לעצמך כל מיני דברים ותוך כמה שבועות את עושה את זה" . כמובן שזה נאמר בתוך שיחה עם רשימה של המלצות מה אני צריכה לעשות לקראת השנה החדשה... אבל אני בחרתי לראות את החלק הזה בשיחה.

אני באמת כזו, אני מלמדת את הלקוחות שלי מידי יום איך לייצר השפעה, איך לקחת חלום ולהפוך אותו למציאות. זה מרתק, זה מאתגר, זה יצירתי, זה תהליך.

כדי לעבוד נכון אני בונה עם הלקוחות שלי תכניות עבודה רבעוניות. כלומר מחלקת לפי העסק הספציפי את השנה לארבעה רבעונים ובכל רבעון בונים את המהלכים השיווקים. כך יש תכנית עבודה שהיא לטווח הזמן הכי נכון. תכניות של שנה לרוב ננטשות באמצע (או די בהתחלה) ותכניות קצרות יותר לא מאפשרות לנו למנף נכון את השנה.

אבל אם יש משהו שלאורך השנים הרבות בהם אני עושה מה שאני עושה, ששמתי לב שמייצר את האפקט הכי גדול זה היומיום שלנו. כלומר הפעולות הקטנות שאנחנו עושות במהלך השגרה שלנו שמייצרות לנו תוצאות יוצאות דופן.

רק השבוע לקוחה חדשה שלי, שלחה מייל לרשימת התפוצה וקיבלה עשרות הזמנות. במהלך שיחתנו היא סיפרה לי שדברים לא זזים, ואני אמרתי לה שבטוח יש לה משהו שהיא יכולה לעשות היום! עכשיו! כדי לייצר הכנסות. לא תמיד צריך מהלכים גדולים כדי לשנות מציאות. וכך היה... זו חוויה מדהימה לראות את "היש", לראות איך אפשר להתקדם ממה שיש לי, איך כל יום יכול להיות משמעותי, כל יום יכול לייצר הבדל.


אז מה עושים?
עובדים נכון בכל יום!
ובדיוק כדי שנוכל לעבוד נכון הוצאתי את המחברת שלי "עכשיו אני- עושה ומגשימה כל יום" (ובסוף הפוסט הטבה חד פעמית ומטורפת!)
בואו נגיד את האמת, הוצאתי את המחברת הזו בשבילי. ככה אני עובדת ונמאס לי כל יום לצייר מחדש על דפים אז החלטתי להוציא מחברת. ובחודשים מאז השקתה הלקוחות שלי מספרות לי כמה העבודה עם המחברת עזרה להן להיות יעילות יותר, ממוקדות יותר, אפקטיביות יותר, מסודרות יותר ויצירתיות יותר.

דווקא עכשיו, בימי הקיץ, שהשגרה כבר לא שיגרתית והילדים מאתגרים, עוד מעט ראש השנה ואנחנו ממש ממש רוצות לזוז קדימה המחברת היא הפתרון המושלם שיעזור לכן להתפקס ולעשות את זה.

אני נרגשת לחשוף בפניכן את כל הסעיפים במחברת!
בכל יום פותחים דף חדש (כפולה של עמודים) והמחברת מלווה אותך מתחילת היום ועד סופו.
אני מתחילה כל יום מחלום פרוע ישן או חדש- אני מאמינה שחלומות הם המגדלור שלנו, אלו הרגעים שהם אנחנו באמת רוצות, באמת אותנטיות ללא פחד או חשש. לפתוח כל יום עם החלום מדייק את העשייה שלנו, מזכיר לנו את החוזקות שלנו, ממלא בהשראה ומוטיבציה. לא חייבים להמציא כל יום חלום חדש, אלא אפשר לחזור לחלום שבוער בכם כבר זמן רב. 

מה מרגש אותי לעשות היום? הרגשות הם התמרורים שלנו בדרך. אם החלום זו הדרך, אז לאורכה עלינו להיעזר ברגשות. כאשר משהו מרגש אותי, גם אם מלווה בחשש, ככל הנראה מסתתר בו הפוטנציאל הגדול ביותר לצמיחה. כאשר משהו מרגש אותי אני לא באזור בנוחות שלי וזה מגניב אותי. אני עומדת לעשות משהו חדש שייצר תוצאות חדשות וללא קשר למבחן התוצאה, כאשר אני מתרגשת מדברים שאני עושה, אני פועלת מתוך חדווה, פעולה זו אוכל לשמר לאורך זמן רב יותר. פעולה זו תגבר על החששות והפחדים שמציפים אותי (וקשורים לעשייה העסקית כגון: לצלם סרטון עסקי, להשיק שירות חדש או לפעמים בכלל דברים שקשורים לחיים שמעבר לעסק. כן יש גם כאלו J ).


מה המטרה שלי להיום? האם יצא לכן לשאול את עצמכן שאלה זו? לרוב, הימים שלנו פשוט מורכבים ממשימות על גבי משימות ואנחנו לא ממש מספיקות לחשוב "מה המטרה שלי היום?", אם אוכל היום להשיג משהו בעל משמעות, מה זה יהיה?
המטרות שלנו יכולות להיות אופרטיביות כמו לסיים מצגת, לסיים הצעת מחיר או שהן יכולות להיות מערכתיות כמו למכור מהלב, לשווק מבלי להתבייש או לסיים את כל העבודה שהצטברה על שולחני לפני שאני אוספת את הילדים מהמסגרות ולהיות איתם מבלי לחשוב על עבודה.
כאשר נציב מטרות ליום שלנו, נכניס לכל יום משמעות מקדמת ונייצר תהליך שלאורך זמן, כל יום, כל שבוע, כל חודש יהיה משמעותי, מקדם ומחזק. והתוצאות... הן ימהרו להגיע.

מה המשימות החשובות לי היום? המשימות יכולות לנהל את חיינו וזה לא יועיל לאף אחד. למעשה, זה רק יצור תקיעות, חוסר יעילות, תחושת תסכול ועוד. כדי שאנחנו נוכל לנהל את החיים ואת המשימות עלינו קודם כל לסמן את המשימות החשובות.
משימות חשובות הן אלו שמקדמות אותי, אלו שמקרבות אותי למטרות שלי, אלו שחשוב לי להקדיש להן זמן ומשאבים כי התוצאות שהלן יקדמו אותי. הבעיה מתחילה כשאנחנו נוטות לטפל במשימות מתפרצות ולא במשימות החשובות. אנחנו קודם נענה לטלפון שעכשיו נכנס לפני שנסיים להשיג הצעה ללקוח פוטנציאלי. קודם נרשום את הילדים לחוג לפני שנשב לבנות פרופיל חברה ועוד כל מיני החלטות שבשעת אמת קשה לסרב להן ולכן צריך לתכנן!
הקפידו לתכנן את המשימות שחשוב לכן לעשות היום ואם אתן רואות שאתן "לא מגיעות" לטפל בהן פשוט סגרו את "המתפרצים" - מחשב (מיילים, פייסבוק, צ'אטים וכו'), סגרו את הנייד. הקדישו עד שעה וחצי למשימות החשובות ואז תחזרו לחצי שעה להתייחס לטלפונים ומיילים וכך חוזר חלילה עד שתסיימו את כל המשימות החשובות.

חשוב לי להדגיש את שיטת שעה וחצי ועוד חצי! בהרצאות שלי אני מציגה את השיטה הזו ולקוחות ספקניות איך השינוי הקטן הזה ישנה את העסק שלהן אבל אתן לכן רק דוגמא אחת מיני רבות:
ישבתי עם לקוחה שאמרה לי שהיא חייבת לעלות מחיר לשירות שלה כי זה לא משתלם לה. הרגשתי שהיא לא מספיק יעילה ולעלות מחיר זה לא הפתרון. ביקשתי ממנה לעבוש במשך שבועיים בשיטה זו וכאמור, היא הייתה ספקנית. לא הרגישה איך יש לה מקום להתייעל ורצתה כבר לעלות מחיר. לשמחתי, אחרי יומיים בלבד קיבלתי ממנה טלפון נרגש!!!! היא הייתה באופריה, היא סיפרה לי שהיא הספיקה ביומיים של עבודה , בזכות השיטה הזו מה שהיה לוקח לה שלושה שבועות של עבודה. אני לא מגזימה! זו הייתה הפעם הראשונה שהיא עבדה נטו! בלי לעשות כמה דברים במקביל, בלי לענות לקבוצת הוואטס אפ של הגן ופשוט התמסרה לעבודה. אז תנסו!!!


על מה אני מודה בסוך היום? להגיד תודה לעצמי, לסביבה, לעזרה ולכל מי שבוחרים. לרוב אנחנו מסיימות יום מאוכזבות מכל מה שלא הספקנו. אין מה לעשות, יהיו ימים שפשוט לא נספיק ובמקום לראות את מה שלא הספקנו לעשות ולהתייאש, נראה את מה שכן עשינו ונתחזק.
מחקרים בנושא פסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר גילו שהכרת תודה מעלה רגשות חיוביים. הכרת תודה משפרת את הלך הרוח ואת התוצאות.

מה אני לוקחת למחר? המחברת מייצרת תהליך, כלומר כל יום יש שיעור, מסקנה, מחשבה או הבנה שאני רוצה לקחת איתי ליום שלמחרת. שאלי את עצמך, מה אני רוצה לקחת איתי למחר?  מה למדתי היום שיעזור לי גם מחר.

סוכריה אחת ביום - לפני שנים, כאשר סיימתי את הלימודים והתחלתי לעבוד מתשע עד חמש( על מי אני עובדת, משבע עד שמונה בערב), הרגשתי שאני נשחקת, שאני חייה מסופשבוע לסופשבוע ומיום ליום הרגשתי יותר ויותר דכאונית ועצובה. כבר לא הייתי יצירתית כתמיד, חדה כתמיד והייתי חולה לעיתים קרובות מאד. אימי החכמה נזפה בי, אמרה שהאחריות הבלעדית למצב שלי הוא אני ועלי לעשות כל יום, כל יום! משהו אחד קטן ומשמעותי שיעשה לי טוב. צרחתי עליה מייאוש שאין לי זמן לזה. היא נשמה נשימה עמוקה ועזרה לי לראות המון דברים קטנים וקצרים שיעשו לי טוב. קפה קצר עם חברה, הליכה והאזנה לספר טוב או למוזיקה. בזמנו נרשמתי יחד עם אמא שלי ודודה שלי לחדר כושר של 30 דקות ביום. הייתי עוצרת בדרך חזרה מהעבודה, מתעמלת, משתחררת, צוחקת עם היקרות שלי ולפעמים גונבות לנו קפה או ארוחת ערב בסמוך לחדר כושר ומשם חוזרת הביתה מלאה וחיונית. המפגש הקצר הזה, הפינוק הקטן שינה לחלוטין את היום שלי.

למה אני כותבת לכן את כל זה????
1. כי אני בטוחה שתוכלו לקחת לפחות כלי אחד שיעזור לכן במיוחד בתקופה זו
2. כי  מאות נשים שעובדות עם המחברת מידי יום חולקות איתי את ההצלחות של שינויים קטנים תוצאות גדולות.
3. כי אני עוברת דירה- משרד! כן יהיה לי בקרוב משרד חדש ויש לי עוד כמה ארגזים של מחברות וממש לא בא לי להעביר אותם :)  אז החלטתי לצאת במבצע מטורף וחסר תקדים!

המחיר ההשקה המקורי של המחברת הוא 49 ש"ח ומהיום ועד סוף החודש או סוף המלאי (מה שבא קודם) מחיר המחברת יהיה 15 ש"ח בלבד! (עלות משלוח רשום 10 ש"ח או משלוח חינם בקנייה מעל חמש מחברות)

לפרטים נוספים ורכישה: מעבר לחנות

וזה לא הכל :)
נותרו רק 20 ספרים אחרונים ולכן החלטתי להוזיל את מחיר הספר לכל מי שרוכשת מארז 
 ספר 100 ש"ח בלבד 
מחברת 15 ש"ח
סה"כ למארז 115 ש"ח
 עד סוף החודש או עד גמר המלאי
לפרטים נוספים ורכישה: מעבר לחנותאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה