יום חמישי, 11 ביוני 2015

עכשיו אני 2015 האירוע שהיה


לפני מספר חודשים, לקחתי לעצמי פסק זמן, בטירוף של כמה פרויקטים גדולים הבנתי שאני צריכה זמן לדייק לעצמי מה אני באמת רוצה. המשמעות של זה היתה לעצור ולהקשיב למצפן העסקי והפרטי שלי, בהחלט זה גם אומר לעצור, לחשוב, לדייק, להתמסר לשאלות ולא להיות בעשייה. כל מי שפגשה אותי יודעת שאני לגמרי אדם של עשייה. מאמינה שתוצאות מקבלים דרך תזוזה מתמשכת קדימה ושעל הזמן עלינו לעשות וליזום ולממש את החלומות שלנו. אני גם רואה את הכח של העשייה בלקוחות שלי, אלו שעושות, פועלות ודוחפות כל הזמן קדימה מגיעות לתוצאות.

צילום: ענבל גיבור

אז עבורי לעצור את העשייה הייתה משימה ממש מאתגרת- ובמשך כמה חודשים עמדתי בה והתמסרתי. עד ש... עד שאמא שלי חזרה מכינוס מקצועי של שלושה ימים. היא חזרה עם שקים של השראה, היא חזרה עם מוטיבציה לחיות חיים טובים יותר, היא סיפרה לנו על כל מיני הרצאות מרתקות, על איך היה לה מצחיק ופשוט כייף עם חברות שלה, איך היה לה מלא עניין וחוויות .ואז הרגשתי שאני רוצה גם! ואיזה באסה שלעצמאיות אין כזה כינוס וגם אם יש כל מיני סמינרים הם לא ממש מדויקים לי ולא ממש מה שאני מחפשת.  אז ההשראה של אמא שלי חיברה אותי לחזון של אירועי "עכשיו אני" שלי ופתאום נפל לי האסימון. "אני רוצה ליזום כזה אירוע ללקוחות שלי! לכל העצמאיות שרוצות השראה, כיף, עניין, פינוקים וידע. לכל אלו רוצות להיטען ולהשקיע בעצמן כמנהלות העסק"

התחלתי לגלגל במחברת איך זה יראה, לאסוף הצעות מחיר ולרקום את האירוע. בשלושה דפים הראשונים של המחברת שפכתי את כל ההשראה ואז... כצפוי הגיעו הפחדים. מה עם לא ירשמו? מה אם אני משקיעה כל כך, מתחייבת כל כך ולא יגיעו? זה הפחד הכי גדול, הפחד שפוגש אותנו כאשר אנחנו עומדות בפני פרויקט חדש ומרגש בפעם הראשונה. (אני מכנה את זה תסמין הקיץ של אביה! מומולדת לאביה ואף אחד לא בא?! אמאלה!!!)
אני מספרת לכן את זה כי חשוב לי שתדעו, שלא משנה כמה אירועים  והרצאות וסדנאות יזמתי (ויזמתי עשרות רבות מאד) הפחד הזה תמיד נמצא שם. הפחד הוא הסמן הימני שלנו הוא מאפשר לנו דיאלוג מדייק בין החולמת שאני לספקנית שאני. מאפשר לדייק את האירוע כדי שיהיה הכי טוב שאני יכולה לעשות. הפחד מוכיח אותי ומחייב אותי לעשות כמיטב יכולתי שהחלום יצא לפועל ויצליח.

צילום נעה זני בימי ההכנה
אני מדפדפת בימים אלו במחברת וקוראת מה כתבתי לעצמי, "אני מפחדת אבל מרגישה שזה נכון, מרגישה שזה יהיה מדהים. מאמינה שזה נכון ומדויק לך ולכן לכי על זה" דפים שלמים של דיאלוג- מונולוג  שחיזקו אותי בימי הפקת האירוע.
היו המון אתגרים להפקה, שונים ומורכבים יותר מהפקה של אירוע של יום אחד, אבל התמודדנו בכיף עם כל האתגרים, לאורך כל הדרך נשארתי נאמנה למטרת האירוע- לפנק, לפנק לפנק! דברים קטנים כמו העטים המגניבים שהזמנתי מחו"ל הגיעו בשני משלוחים במקום באחד... המשלוח השני הגיע רק בסוף היום הראשון לאירוע! המון חוויות לספר
האתגר המאיים ביותר, זה שכמעט שבר אותי היה תחזית מזג האוויר שדווקא בשעות האירוע דיווחה כי צפוי עומס חום חריג!!!!!!! אמאלה!!!!!! אני יכולה להתמודד עם הכל אבל מי אני מול אמא טבע?!
ארוחת הבוקר שתוכננה למזנונים ב"סאמר- בר" המשקיף על נוף הרי ירושלים לא תוכל להתקיים!
 האולם היפה שבחרתי, אולם עגול עטוף גינה ופינות חמד (אותן עיצבתי כבר) עם קירות זכוכית הסתמן כחממה מאיימת
אוי אני משתגעת!
ואז אני מזכירה לעצמי את המשפטים החשובים שאספתי בדרך:
  • ·         עשי כמיטב יכולתך
  • ·         הישארי נאמנה לעצמך ולקול הפנימי שלך
  • ·         לדברים יש נטייה להסתדר
    צילום נעה זני בזמן סיור לוקיישן בימי הכנה

    באומץ ובהימור החלטתי להישאר באולם היפה, עם הגינה היפה שלנו, כולל פינות החמד. החלטתי להכניס את ארוחת הבוקר של היום הראשון לחדר האוכל של המלון וכל שאר התוכניות לא משתנות! התאמתי את מזג האוויר לתכניות שלי. (קמתי בחמש בבוקר להדליק את המזגן באולם, שמנו מאווררים בגינה והתפללתי לטוב)

בסוף היה אירוע מושלם! כל האורחות השמיעו ביקורת אחת שחזרה כמה פעמים "אבל למה רק יומיים"!!!
אני מספרת לכן את כל זה בכלל לפני שאני מספרת מה היה באירוע כי חשוב לי לחלוק אתכן את החששות, הקשיים, האתגרים (והיו עוד המון) ואת החשיבות של עשייה מתוך דיוק. את העובדה שתמיד יהיו פחדים, תמיד יהיו מכשולים אבל כאשר אנחנו פועלות מתוך תשוקה ודיוק אנחנו יכולות להתגבר מעל וזה שווה את זה!
כאשר חברה שלך מדגמנת לך ואת לוקחת את התמונה לפולדר האירוע :) באותו יום יופיע אייטם שלך בלאישה!
אז מה היה לנו באירוע?
היה לנו טעים והרבה- פתחנו את הבוקר בארוחת בוקר וכפי שאומרים, הרושם הראשוני הוא סימן לבאות... היו לנו שש ארוחות ביום, בכל הרצאה או פעילות נכנסו מלצרים וסידרנו לנו מזנונים טעימים. אכלנו וצחקנו שכמה אפשר לאכול. אבל הצלחנו בכל זאת! מארוחת בוקר ועד קוקטייל ערב לתוך הלילה תמיד היה לנו משהו טעים לנשנש. כשחזרתי הביתה התחלתי לקבל הודעות מהאורחות באירוע שהן כבר כמה שעות בבית וזה לא בסדר שלא נכנסת עגלה עם מטעמים לחדר. J

מעשיר ומלמד- ביומיים הצלחנו לשמוע וללמוד ובעיקר לחוות כל כך הרבה. דיברנו על תוצאות, חלומות, שיווק, תכנית שיווקית, פייסבוק, איך יוצרים תוכן, על תהליכי מודעות. על תדייקי תקבלי, על כל שתבקשי. מצד אחד דיברנו על החשיבות של לשחרר תוצאות אבל אחד הדברים הכי עצמתיים שהיו באירוע הזה ולא פוגשים באירועים של יום אחד זה השינוי המהיר. בבבוקר של היום השני שאלתי את האורחות איך היה לכן אתמול והסיפורים הדהימו אותי! נאוה, אחת הנשים המצחיקות , מעניינות וכריזמטיות שפגשתי סיפרה לנו שביום הראשון תוך כדי הרצאה על פייסבוק היא החליטה לפתוח עמוד והבוקר יש לה כבר 300 לייקים. טלי סיפרה לנו שהלכה לישון מאוחר אז החליטה להעלות סטטוס באמצע הלילה, כמו שאלירן המליץ לעשות בהרצאה וכבר יש לה חמישים ומשהו תגובות. הסיפורים המשיכו להגיע ולמעשה מגיעים עד היום. אמרתי לעצמי שזו זכות לפגוש את הנשים ליומיים ולראות איך תוך זמן קצר אפשר כבר להתחיל לשנות.
היה לנו חברותי- לעשות סבב שמות? לא לעשות סבב שמות? אני אגיד את זה הכי ברור שאני יכולה "חברות עסקיות הן גלגל הצלה לכל בעלת עסק" עצמאית מאושרת היא עצמאית שיש לה מעגל של חברות עסקיות שמעוזרות, מייעצות, תומכות, לא מוותרות, חולקות את הטוב ומעודדות בחלקים הקשים. אירוע של יומיים הוא הזדמנות להגדיל את מעגל החברות העסקיות שלך. לכן החלטתי במקום לפתוח את הבוקר בזמן יקר שכל אחת תציג את עצמה, לשזור את ההיכרות בתכני האירוע. פתחתנו את הבוקר בפעילות תדייקי תקבלי, כל אחת חלקה את החלום שלה עם עוד נשים ותוך כדי פעילות עזרנו אחת לשנייה לדייק אותו למילה אחת. ניפגשנו בשולחנות האוכל ובפינות המנוחה, נפגשנו בקוקטייל הערב ולאורך כל היומיים נוצרו חיבורים אוטנטים. כאשר ניסיתי למשוך את הבנות פנימה לפעילות גיבוש בקוקטייל הערב ואלו התעקשו לשבת לשתות, לאכות ולקשקש בגינה הבנתי שהצלחתי. שכיף להן, שהן עמוק בתוך שיחה, שהן מכירות חברות חדשות ועושות "בונדינג" איכותי.

היה לנו מפנק: מהסדנא הראשונה שיזמתי החלטתי שאני חייבת לחבר בין הפן הלימודי לפן הפינוקי J ככה אני רוצה ללמוד אז בטוח שככה אני חייבת ללמד. אז הכנתי פינוקים וכמה בעלות עסקים מוכשרות ומדהימות הצטרפו אלי לפנק את אורחות האירוע.
צילום ענבל גיבור
הכנתי לוח השראה וחברתי הטובה קרן יפרח עזרה לי עם רעיונות והכוונות לאירוע. בבוקר כל אורחת קיבלה מניפה שהיא תוכנית האירוע (וזה הרבה לפני שידעתי שיהיה חם) וערכת סמינר הכוללת את הדברים הרגילים כמו פולדר, דפים , כלי כתיבה וגם הפתעה ממני- מחברת עבודה יומית שעוזרת לכל בעלת עסק לנהל את הזמן ואת המטרות שלה במתנה.


דיאנה מWear flowers  הכינה לכולנו מסרקיות פרחוניות שנוכל להתקשט ולהיות יותר חגיגיות ממש לפני שנכנסו לאולם ההרצאות. דיאנה בעלת עסק לדוכן פרחים לאירועים ופגשתי בה באירוע בו היא השתתפה והתאהבתי. בשזירה, באישה, בפרחים ואיזה כיף שהיא הגיעה לאירוע שלי! דיאנה מגיעה עם דוכן פרחים לאירועים עסקיים, פרטיים ולאירועים מיוחדים, כמו שלנו J.

בקבלת החדרים על כל מיטה חיכו שתי מתנות מושלמות!

סבון מעוצב של "מיידלע סבונים"- הילה דורון הבעלים הכינה לנו סבוני לב ריחניים וקסומים. כל סבון הוא כמו תכשיט ומסוגנן לפרטים הקטנים. היתה לי ההזדמנות והזכות לבקר את הילה במפעל שלה, לחטט במגירות ובכל החומרים. התפעלתי מתשומת הלב לפרטים, מהרמה הגבוהה ביותר ומאישה שמנהלת מפעל מתוך הלב והנשמה. הילה בעיקר מוכרת לרשתות ולקוחות גדולים בארץ ובעולם אבל אתן חייבות להכיר אותה ואת היצירות שלה וממליצה לכן לפנות אליה למתנות סוף שנה, מתנות לעובדים ולאירועים.

שקית ממתקים של Tsinka confiserie  של רונית צין קרסנטי- רונית הכינה לנו מעדנים מתוקים כל כך יפים ובעיקר טעימים. כחובבת מתוק אני יודעת להעריך מתוקים בעבודת יד ובכישרון ענק. הלוואי ויכולתן לטעום כדי להבין! וכאשר טועמים את רונית מתמכרים! לממתקים שלה, לסדנאות שהיא מלמדת איך להכין ממתקים בעבודת יד ולספר שלה "כישופי סוכר" שמוקדש כולו להדרכה ולמתכונים של מתוקים שכל אחת יכולה להכין בבית. הספר הוא חוויה שגם למוגבלות כמוני הוא עונג! פותח עולם שלם ומגלה לנו איך גם אנחנו יכולות לעשות כישופים מסוכר!

למחרת בבוקר, אחרי שהעטים הנוספים הגיעו מחו"ל ישר לאירוע שלנו, על כיסא הנחנו את דפי הסמינר עם עט מיוחד ושונה על כל כיסא. כאחת שמכורה לעטים, מחברות ודפים באופן ככלי שמחתי לראות שאני לא לבד בכל הסיפור הזה! ממש כמו ילדות, כל אחת בחרה לעצמה את הכיסא לפי העט, ואם אפשר אז עשו החלפות עם חברות, בדקו מה הכי שווה לקבל. איזה כיף שאני לא לבד! מבטיחה לעדכן בקישור לרכישה במהרה (רק צריכה למצוא אותו בתוך כל הכנות האירוע J )

ובמיטב המסורת לפני סיום חילקנו שקיות מתנה. הפעם שקיות המתנה היו מיוחדות מתמיד. הסיבה היא שכל מי שהשתתפה בשקית המתנה השתתפה באירוע, שכולן נשים בעלות עסקים של אישה אחת ומה שעוד מיוחד שכולן נשים עם לב ענק, כאשר את פוגשת אותן הלב שלך מתרחב עוד יותר וכולן חברות שלי, אהובות שלי. אלו נשים שעובדות ונותנות מכל הלב, ומרגישים את זה! לכן הפעם זכינו בשקית מתנות נחשקת ומרגש במיוחד.
מיידלה - העניקה לה מטבע אור. אלו מטבעות מעוצבים עם מילה ומשמעות. כל מטבע מעוצב אחרת ועליו יש מילה או משפט אחר : אומץ, החופש להיות, בריאות, שפע, הכל אפשרי, לא מושלמת- שלמה ועוד. מטבעות האור הם מתנה מושלמת לתשומת לב, לחיזוק, להעניק משהו קטן עם משמעות ענקית.
דפנה שמש דוד היא המעצבת והבעלים של המותג וכל העיצובים שלה מגיעים מהלב עם מילה טובה ומשמעות גדולה. אני ברת מזל שיש לי לקוחות כאלו כי דפנה היא בדיוק מסוג הנשמות שנכנסות לך ללב, לחיים ומפיצות חכמה וטוב, אני מאוהבת בדפנה!  לצד מטבעות האור יש לה תכשיטים מרגשים, מתנות, קולקציה לילדות ואפילו עיצובים בהזמנה אישית. דפנה בימים אלו מרחיבה את המוצרים שלה ויש לה מחברת חזון שמונחת על שולחני ועוזרת לי לגדול ולחלום, לפני כמה חודשים דפנה פתחה את הסטודיו החדש שלה בהוד השרון ואני ממליצה לכן לעקוב אחריה כי בטוח יהיה מעניין ומרגש!
ענבל גיבור- ענבל היא חלק משמעותי מהעסק שלי ומאירוע בפרט. את ענבל הכרתי בסדנאות הראשונות שלי, וכאשר יצאה לחצי עצמאות היא עיצבה את המיתוג הראשון לאירועי "עכשיו אני". בהמשך כאשר יצאה לעצמאות מלאה היא עיצבה לי את הספר שלי ואת ליין המוצרים שלי וכמובן את המיתוג לאירוע J במקביל לעבודה שלה בסטודיו למיתוג לענבל יש קולקציה מרגשת ואדירה של מוצרי נייר הכוללת כרטיסי ברכה, פנקסים, גלויות, מגנטים, מחברות ועוד ועוד.
המוצרים של ענבל משלבים עיצוב וחותמת יד ייחודית לצד השראה, עידוד, צמיחה והתפתחות. באירוע היא העניקה לכל אחת כרטיס ברכה ומגנט ארוזים עם המון שמחה ופאייטים!!!!ליאת שרון- משונה לי לכתוב על ליאת, בעיקר כי היא הנשמה התאומה שלי. הכרנו דרך העסקים, לפני כחמש שנים, ליאת הייתה בין הלקוחות הראשונות שלי והפכה לחברתי הטובה ונשמתי התאומה. כאשר הכרנו ליאת היתה בעלים של סטודיו לקרמיקה ויצרה קולקציות של אריחים, כיורים וכלים לבית בשפתה הכל כך ייחודית, יפה ומרגשת. כעבור כמה שנים קדימה, ליאת חזרה מרילוקיישן באפריקה והסטודיו שלה התרחב והכניס סדנאות חדשות. כתרפיסטית באומנות ליאת מארחת בסטודיו שלה בפרדס חנה סדנאות יצירה שאחת מהן היא סדנת בבושקה. " הבבושקה מזכירה לי את מעגלי החיים הלא מסתיימים, עבר, הווה ועתיד שיוצרים שלם אחד גדול מסך חלקיו, מסורת והווה משותפים. הן ממתינות מוכנות למגע הקסם שלכם, החיבור לצבע, לפרטים, באמצעות הקשבה נגלה מה הגוון המיוחד לכם, מהי הצורה שמתאימה לכם. לסדנת הבבושקות מוזמנים כולם.. חברות שחוגגות יומולדת, הורה וילד שמבקשים רגע של זמן משותף, את עם עצמך" מספרת ליאת.
 ליאת העניקה לכל אחת מובייל בבושקה שכל בבושקה מייצגת סגולה אחרת, לב, כוכב ועוד.יפי רונן- איזו אישה מדהימה! כיום יפי מנחה סדנאות סריגה בכל הארץ. היא מגיעה עם אישיות, אנרגיות ונועם וכמובן המון כישרון. אך יפי גם מעבירה סיורים מרתקים בכל הארץ, היום היא עושה זאת במסגרת תחביב ואהבה גדולה לתרבות, אוכל, סיפורים והיסטוריה אבל אין לי ספק שזה עומד להפוך למקצוע (כולי תקווה שכן! כי סיור עם יפי זאת פשוט חוויה) יפי הכינה בעבודת יד לכל אחת מובייל לב סרוג וצבעוני.אז אסכם במשפט אחד שהוא המהות של כל האירוע ובכלל
תדייקי , תשחררי, תקבלי
עד הפעם הבאה


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה