יום שני, 1 בספטמבר 2014

הסיפור מאחורי המותג סטלה ולורי- ראיון לקראת פאנל באירוע "עכשיו אני" 10.9.14יש לי המון אהבות בחיים, אני מתרגשת בקלות, זה ידוע אבל אחת האהבות הגדולות שלי זה המותג המרגש "סטלה ולורי". התאהבתי בו מהרגע הראשון, הרגשתי על ענן. לאורך השנים יצא לי להכיר את זהר וורד המעצבות, האחיות והבעלים של המותג בעיקר כלקוחה נאמנה. ביקשתי מזהר שהיא וורד יגיעו לפאנל באירוע "עכשיו אני" ויספרו על הדרך שלהן. אז הריאיון הזה התקיים בבין שלוש מדינות, שכל אחת מאיתנו לקחה לה חופשה לפרק זמן מסוים. ואולי בגלל כך השורות הראשונות שקיבלתי מזהר הכי הכי ריגשו אותי! הן הוכיחו לי שלכל אחת יש את הקול שלה, שכל בעלת עסק עם ההחלטה לצאת לדרך צריכה לסמוך על הדרך שלה. שאין נכון ולא נכון אלא יש עובד עבורי או לא עובד עבורי. אלו היו השורות: "אני מקווה שאנחנו באמת דמויות לדוגמא, כי כשכתבתי וסיפרתי הרגשתי שהדרך שלנו והעצות שלנו קצת הפוכות מכל שיעור ניהול..... הרבה אינטואיציה מה שלא ממש מומלץ בעולמות הניהול אבל זו הדרך שעשינו, זה מה שעבד עבורנו."

מרגש לא? אז שמחה ונרגשת לתת לכן טעימה ממה שמחכה לנו בפאנל בעלות עסקים מספרות באירוע "עכשיו אני" 10.9.14אז איך הכל התחיל? ספרו לי על הרגע בו החלטתן להקים יחד עסק?
"הכל התחיל בשנת 2010, ורד סיימה לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב והתחילה לעבוד במשרד אדריכלים מוביל, אני הייתי בחופשת לידה עם בני הבכור לאחר שנים של לימודים (תואר שני במנע״ס ) ועבודה בתור מנהלת מותג של משק צוריאל ומולר. שתינו, היינו במירוץ לקראת קריירה במסלולים השונים אך תוך כדי ידענו והרגשנו שזה לא באמת ייסב לנו אושר אמיתי. כל חיינו בערה בנו התשוקה לעיצוב ובמקביל התשוקה לעצמאות ועבודה משותפת, החלטנו לצאת לדרך עצמאית. כשלב ראשון הלכנו ללמוד בגילדה עיצוב תיקים ותוך כדי התחלנו כבר לייצר."

האם היו קשיים בהתחלה ואיך התמודדתן?
"דווקא מרבית הקשיים לא התעוררו ממש בשלבים הראשונים. אולי, כי באופן מפתיע לא ציפינו שמיד העסק יפרח ושהכל יזרום בקלות, היינו כל הזמן מחוברות לקרקע ומאד זהירות- מה שנכון גם היום. הזהירות  התבטאה בלקיחת סיכונים קטנים גם בפן הכלכלי וגם בפנים אחרים של בניית מותג, צעד אחר צעד. התחלנו באופן ממוקד בייצור אך ורק של ארנקים לנשים וגברים במספר מודלים ולאט לאט התרחבנו גם לתיקים וכיום אנו מעצבות ומייצרות גם בגדים. גם מבחינת ערוצי המכירה התחלנו לאט לאט , בשלב ראשון התחלנו רק במכירה אינטרנטית באטסי ולאחר מכן פתחנו חנות והתחלנו למכור ברזילי ובבוטיקים שונים מסביב לעולם.

קשיים יש כל יום כל היום, זה יכול לבוא לידי ביטוי בהתמודדות יומיומית עם היצרנים, עמידה בלוחות זמנים של עולם האופנה, קושי ביצירת יח"צ באופן עצמאי והפעלת החנות הפיזית והאינטרנטית, קידום ברשתות חברתיות, עבודה מול חנויות- אנחנו עושות הכל. לבד ... אין לנו משרד יח"צ , לא מנהל סטודיו לא מנהל חנות ובקיצור העיסוק מורכב מאין ספור עיסוקים קטנים. זה מה שאנחנו אוהבות אבל זה גם קשה ומורכב מאד."


מה היה הרגע המכונן בעסק?

"וואו היו כל כך הרבה רגעים במהלך שלושת השנים שחלפו שהרגשנו, ״או הנה סוף סוף התחלנו לעבוד ״ זה מזכיר לי הריון - שבכל שלב את פתאום מרגישה שסוף סוף את באמת בהריון ומה חשבת לעצמך בשבוע 18 ??? כל שלב מרגיש לנו שהנה עכשיו סוף סוף יש עסק. יש מותג. בנינו משהו.
באמת ושוב לא כקלישאה, כשאנחנו רואות מישהי לובשת בגד שלנו או נושאת תיק או מקבלות פידבק חיובי מלקוח מעבר לים. , זה רגעים מכוננים שאנחנו אומרות וואו, אולי משהו אנחנו עושות נכון או טוב."


האם היה רגע שלך הצלחה?
"האמת שממש לאחרונה היה לנו רגע כזה, נבחרנו עי אטסי להיות פיטצ׳ר סלר ולהופיע בבלוג של אטסי בעמוד הראשי למשך שלושה ימים. זה היה רגע מרגש. אטסי בשבילנו היה לבית החל מיום הקמת המותג והופעה בעמוד הראשי היה בשבילנו כבוד גדול."

מהניסיון שלך, האם יש לך טיפים לנשים בתחילת הדרך שרוצות להצליח?
"
לפני הכל לא לפחד ! באמת ! אנחנו יום יום מזכירות לעצמנו שאין לנו מה להפסיד! ששווה לנסות ולהצליח או לא ... מאשר לא לנסות, זו נשמעת כמו קלישאת אימון אבל זה אמיתי וזה מנחה אותנו יום יום. בהמשך לזה, אנו מוצאות שעשייה מקדמת אותנו והרבה פעמים אנו מוצאות שהלמידה הכי טובה שלנו היא תוך כדי תנועה והתנסות. הכוונה היא לא לעצור ברעיון ובמחקר מעמיק מדיי על כמה הוא ישים אלא גם לקפוץ למים להוציא לפועל לבדוק על רטוב.

אצלנו הרצון לצאת לעצמאות ולעסוק בעיצוב בער בעצמות לדעתנו רק אם זה בוער בך באמת מבפנים זה יכול להצליח.

מיקוד זה גם נקודה חשובה, גם אנחנו מוצאות את עצמנו יום יום רוצות עוד ועוד, להתפתח לכיוונים שונים, לעצב ולייצר מוצרים שונים, לפנות לערוצי שיווק שונים אבל לנו עוזר כל הזמן לנסות להתמקד להתחיל בקטן כל דבר אבל לחשוב בגדול."

יש חלומות לעתיד?
"החלום העיקרי שלנו הוא להמשיך לקיים ולהתקיים מהעסק הזה. שתינו מרגישות אסירות תודה וברות מזל שאנחנו עצמאיות, אדון לעצמנו, ללא בוסים, עובדות ביחד ועוסקות בעיצוב ומעבר לכך חולמות למכור באינטרנט במסות גדולות יותר. מאד אוהבות את הלקוחות הישראליות ואוהבות למכור כאן אבל השוק מאד מוגבל ומבחינתנו האינטרנט זה העתיד. מכירה ישירה ללא מתווכים לאנשים בעולם כולו זו מבחינתנו השאיפה."

איך לעבוד בשותפות? מורכב? מפרה?
"במקרה שלנו ידענו שאין מקום לטעויות. אנחנו אחיות קרובות מאד והיה לנו ברור שלעבוד יחד זה בטוח יכול לעבוד. גם כשיש חילוקי דעות אנחנו מהר מאד מוצאות את עמק השווה. לא פעם אנחנו מדברות בינינו לבין עצמנו כמה זה מסובך לעבוד ביחד ולהיות שותפות ובאמת שצריך לדעתנו בסיס מחבר כלשהו חזק מאד על מנת שהשותפות תצליח. העבודה המשותפת לנו היא לגמרי כר מפרה אין בינינו חלוקת תפקידים מוגדרת, שתינו עושות הכל ויותר מזה כל אחת הספיקה כבר לצאת לחופשת לידה לאחר הקמת העסק וכמובן שהשנייה לקחה על עצמה בתקופה זו את רב העול, שוב דוגמא לשותפות שיכולה לעבוד רק עם בסיס חזק."


 3 דברים שלא יודעים עליכן:
1.      אנחנו אחיות, אני (זהר) הגדולה בחמש שנים, היינו שלוש אחיות ואחותנו הגדולה נפטרה מסרטן.
2.      סטלה ולורי הן סבתות שלנו, שתיהן עלו מאירופה והיו מלאות סטייל ושיק וחובבות אופנה מושבעות.
3.      יש לנו התמכרות משותפת לסוכריות גומי בשם Hairibo, לעיר ציריך ולהרבה דברים נוספים."


תעבירי את זה הלאה, שיעורים, טיפים, עצות שצברת ואת רוצה להעביר הלאה
"תמיד טוב שיש עם מי לדבר, לחלוק להתייעץ. אם זה שותף פעיל או רק שותף שקט. ליווי של אדם שסומכים עליו (במקרה שלנו אחת של השניה) אם זה יועץ עיסקי או חברה או בן זוג או כל אחד שיהיה שם . נראה לי חשוב ביותר."ממליצה לבקר באתר של סטלה ולורי ולהציץ בחנות כי תמיד יש משהו חם למצוא: http://stellaandlori.com/

כמו כן ממליצה לעקוב אחריהן בפייסבוק : https://www.facebook.com/Stellaandlori


רוצה גם את להצטרף לפאנל ולאירוע? לפרטים המלאים והרשמה: http://maya-landau.blogspot.co.il/2014/08/10914.html


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה