יום ראשון, 17 במרץ 2013

איך מגשימים חלומות?


ככול הנראה זה בגלל האביב, אחרת קשה לי להסביר את זה. השבוע קיבלתי כמה שיחות מאד מרגשות מלקוחות. כל אחת כבשה את הפסגה שלה. יש אלו שסוף כל סוף הצליחו לעשות את הצעד הראשון, יש את אלו שהצליחו באתגר שלא האמינו שיוכלו לעמוד בזה ויש את זו שהביאה אותי לדמעות מהתרגשות, י'.

 
י': "מיה, את לא תאמיני! אני בעצמי לא מאמינה!"

אני: מה?

י': "קניתי גיפ'"

אני: מברוק!

י':  "לא! את לא מבינה! זה הזכיר לי את החלום שלי. זוכרת?  פתאום אני מוצאת את עצמי עם גיפ, נוסעת בבוקר לפגוש לקוחות, מציצה ביומן ובוכה מאושר. אני קולטת, מיה, זה החלום שלי. זה היה אחד לאחד "היום האידאלי" שביקשת ממני להכין בתחילת הדרך. עצרתי בצד הדרך והייתי המומה. בכלל לא זכרתי, בכלל לא שמתי לב ופתאום הוא התגנב לחיי. פתאום היה משהו בגיפ הזה שהיה גדול יותר מעוד רכב יפה ומפנק. הוא הזכיר לי את הפחד, איך הרגשתי כעיוור המובל בהשתוקקות לעצמאות. איך הצלחתי להגיע לאיפה שאני היום ובכלל לא שמתי לב, זה קרה בטבעיות, זה קרה מעצמו. הוא גרם לי לעצור בצד הדרך ולהבחין- להבחין שהשגתי מה שאני רוצה והיום אני חייה את החלום של לפני שנה! זה לא אמיתי! הרגשתי עצמה אבל האמת גם פחד מיסטי כזה."

אז אחרי כמה דקות של  צעקות אושר משותפות שחזרתי את החלום שלה, אני זוכרת את כל החלומות של הלקוחות שלי. כל אחד הוא הצצה נדירה ואינטימית לעולם, לתשוקות, פחדים, תקוות ושיחה מאד כנה שאני זוכה להיות חלק ממנה. לא לכולן החלום בא בטבעיות, לא כולן מצליחות לחלום וחלק גדול מאיתנו לא חלם כבר שנים. אני מבינה אותן. זה יכול להיות מפחיד ומלחיץ ולפעמים אנחנו אומרות לעצמנו, איזה שטויות?! למי יש זמן לחלומות!

אותי החלומות מלמדים המון, מלמדים אותי על איזה עסק יהיה פה, עוזרים לי לדייק את הדרך, לדעת שאני מובילה את הלקוחות שלי לאיפה שהן רוצות להגיע ולא שנתעורר עוד כמה שנים ונמצא את עצמנו לא במקום הנכון! עם עסק מצליח אבל לא מאושרות! אני אולי חצופה, אני מאמינה שמגיע לנו הכל, שאנחנו יכולות גם להיות בעלות עסק מצליח, גם לעשות מה שאנחנו אוהבות, גם לחיות חיים מלאים וגם לישון מידי פעם צהריים J. אבל יש טריק! אני לא יכולה ולא רוצה לשדך חלומות לאחרות, כל אחת מאיתנו צריכה למצוא את החלום שלה, הבשורה הטובה, שבכל אחת מאיתנו מסתתר לו חלום, הוא מתעדכן, הוא מתפתח, הוא גדל איתנו ואם נלמד לפתוח איתו ערוץ תקשורת נהנה ממגנט רב עצמה להגשמה ואושר. הבשורות המאתגרות, שאנחנו צריכות לעבוד על הערוץ תקשורת הזה, אנחנו חייבות להקדיש לו זמן, מאמצים, להקשיב טוב ולא לפחד מהפחד. הפחד יבוא אני מבטיחה מראש, חלומות מפחידים (מכירות  כבר את ההסבר שלי, נכון?). אבל אנחנו לא ניתן לפחד לעצור  אותנו. נכיר שהוא פה, נכיר שהוא חלק מהתהליך והוא לא יעלם לעולם, איתו אנחנו צריכות לעבוד.  נשים עושות את זה מידי יום- מידי יום אני פוגשת באופן אישי נשים שמגשימות את החלומות שלהן, נשים במסע לחלום העכשווי. אני מזמינה אותך גם!

 
אבל כמה דברים שאני חייבת להגיד לך מראש:

אני לא יכולה להבטיח לך לוחות זמנים, חלומות מתגנבים מבלי שנשים לב. אני לא אשכח את היום בו נפל לי האסימון, בו הבנתי שאני חייה את החלום שלי! לפני כעשר שנים, הייתי שכירה ומתובכלת, בתהליך שעברתי הכנתי חלום. היו ברורים לי בו כל כך הרבה דברים אבל הוא היה לגמרי לא ברור. ידעתי כל כך הרבה דברים לפרטי פרטים אבל הצורה מוחשית לא הייתה שם, היא התבשלה, התגלגלה ובוקר אחד שכתבתי חומרים שיווקים של העסק שלי שמתי לב!  אני חייה את החלום! יש לו שם! עכשיו הכל ברור. ממש כמו שקרה לי וקרה ל-י' ולקוחות רבות שלי. החלום מתגנב... פתאום!

אני יכולה להבטיח שאם לא נקדיש זמן לחלום הוא לא יגיע. מפונק שכזה! הוא מראש מגדיר שהוא לא יבוא שאנחנו נצפה לו אבל הוא גם מגדיר שאם לא נצפה לו, נקדיש זמן בשגרה שלנו לשוחח איתו, לדייק אותו הוא פשוט לא יהיה מוכן להגיע.

החלומות הם המצפן שלנו. אומרים שצריך להיזהר מחלומות ובצדק! כי ברגע שאנחנו באמת מכירות בחלום שלנו, שלנו האוטנטי. לא לחלום של ההורים שלנו מאיתנו, או של הבעל או של החברות או של חלק מאיתנו בנו. החלום שלנו. הדרך הופכת להיות ברורה, פתאום אנחנו מבינות מה השביל ומה נקודת היעד. כשיוצאים למבע צריך לבוא עם ראש פתוח. כי למרות שאני (ואולי חלק מהקרובים שלי) "חלמתי" על חופשת לידה ארוכה  ועל זמן איכות רומנטי וכפרי עם הבת שלי. זה באמת היה חלק ממני אבל החלום האמיתי שלי היה חזק יותר מזה , הוא אמר לי קומי ותלדי עכשיו את העסק שלך! אז הקשבתי לו!

אין חלום טוב או רע- לחלומות באים בלי שיפוטיות! בלי הגיון! בלי חוקים! לא רודפים אחרי חלום שטרם נחלם בעולם או לחילופין לא מאמצים חלום "טוב" של אחרת. חלום מהגדרתו הוא אישי. ואם כבר יש חוק אחד לחלומות שאנחנו חייבות לשאוף לחלום הכי טוב שלנו! שלנו! בכנות ואוטנטיות! לא מחפשים בחלומות הגיון, רציונל, את "החוקים" כפי שאנחנו מכירות אותם. 
באמת שזה האביב, אחרת אין לי הסבר. אחרי חודשים של חורף, של נביטה צמחו להם לפתע כמה חלומות. אני רוצה להזמין אותן לעשות את הצעד הראשון וגם אם את כבר תוך כדי זה תמיד טוב ומחזק לחזור לתרגילים האלו. אלו התרגילים שאני מתחילה איתם כל תהליך. אלו תרגילים שאני חוזרת אליהם כשאין תשובות.

אלו שתי משימות, אני אוהבת להשתמש בכלי של כתיבה אינטואיטיבית. כלומר, מגדירים זמן מוקצב מראש (המלצה שלי על 20 דקות! שזה המון!) ולא מפסיקים לכתוב, גם אם אנחנו צריכות לכתוב אותו דבר או "בלה בלה בלה בלה" לא מפסיקים, ככה הכתיבה מקלפת שכבה אחר שכבה ומחייבת אותו לכתוב מבלי להתייחס לפחדים או לקולות השיפוטיים שעשויים לבוא לביקור.

משימה ראשונה- לכתוב מידי יוםXחמישה ימים בשבועX מספר שבועות שמתחשק לכן את התסריט של היום האידאלי בחיים שלכן. אין באותו יום היגיון. אתן יכולות לקום בחמש רעננות, אתן יכולות לאכול סלט  פירות בשיא החורף ולמעשה לעשות מה שאתן רוצות. אבל כל יום חייבת להיות טיפה שונה... ככה אני לומדת, אני חוזרת לחלומות ורואה מה היה משותף בכולם? איך האגו בא לידי ביטוי? איך האיזון בא לידי ביטוי? מה נקודות העונג הגדולות בחלום? כמה זמן הקדשנו לעונג?

משימה שניה- אני מבקשת מהלקוחות שלי לכתוב לי מכתב לפיית החלומות , אני מספרת להן שיש לי נטייה להגשים חלומות  J לצורך המשימה.  ואני מבקשת שיכתבו לי מכתב, מה הן מבקשות. אבל! יש לי יכולת להגשים רק 10%. אבל!!! אם נחלום באלף אחוז נקבל את המאה שאנחנו רוצות! המשימה הזו מחייבת אותו לבחון את גבולות החלום. מה חלום קטן מידי בשבילנו ומה חלום גדול מידי. אני אוהבת להדגים את זה בכסף. לרוב הלקוחות שלי מבקשות סכום צנוע בהתחלה, נניח 7,000 ₪ אז אני שואלת אם יהיה 14,000 זה טוב? ואם 27,000 טוב? ואם 70,000? בד"כ אנחנו נעצרות כי אנחנו מבינות שלייצר סכום מסוים יחייב אותנו לוותר על דברים אחרים כמו זמן עם הילדים, ירחיק אותנו מהעסק שאנחנו רוצות לעסק אחר. או שכן או שלא... כל אחת עם החלום שלה.

אז אני מזמינה אתכן לחלום, להמשיך לחלום, כן לפנות את הזמן לחלום- זה עובד!

נצלו את האביב, את המומנטום מסביב ופשוט תחלמו, אם כבר יש לכן חלום, הקדישו את הזמן ועבדו על הגשמתו!