יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

איך להיות בעלות עסקים טובות יותרהגיעה התקופה הזו בשנה, התקופה ששנה נגמרת ואנחנו עושות חשבון נפש.
מה עשינו טוב? מה לא עשינו כל כך טוב? איך נוכל להשתפר?
לא תמיד התקופה הזו עוברת באופטמיות, פעמים רבות אנחנו מתוסכלות שלא עמדנו ביעדים, שלא הצלחנו כפי שציפיני ותחושות של אכזבה ותסכול מכרסמות בנו.

אז בחרתי להביא כמה מנהגים של "בעלות עסקים טובות" שנוכל לאמץ כמה מהם לקראת השנה החדשה ולחולל שינוי בעסק.

מנהג ראשון: "בעלת עסק טובה" מחפשת כל הזמן אחר כלים ותשובות לאתגרים של העסק. למעשה, אנחנו צריכות להקשיב לעסק שלנו, לבדוק מה הוא צריך כרגע, מה האתגרים שניצבים בפנינו כבעלות העסק. ומפה לבחור את הכלים שיעזרו לנו. יש היום שפע של כלים ופתרונות, אין טעם ללמוד או ליישם כלי שלא יועיל לנו ולכן קודם בודקות ורק אחר כך מתאימות את הכלי.

מנהג שני: "בעלת עסק טובה" יודעת שהיא לא יודעת. לאורך הזמן אנחנו לומדות, אבל אנחנו עדיין לא יודעות הכל. בעיקר לא כאשר מדובר בשוק משתנה, טכנולוגיה וכלים חדשים ומגמות צרכניות. לכן, אנחנו כל הזמן צריכות לעלות למעוף הציפור ולראות האם יש משהו שאנחנו מפספסות. להיות יותר בסימני שאלה ופחות בסימני קריאה. כלומר, לבחון. האם יש קהלי מטרה נוספים שאוכל לפנות אליהם השנה? האם יש כלים שיווקים חדשים שיתאימו לפעילות שלי השנה? האם התכנון השנתי שלי נכון לצפי שאני מתכננת? דרך השאלות יגיעו התשובות ולא דרך סימני הקריאה!

מנהג שלישי: "בעלת עסק טובה" רוצה, עושה ומאמינה בהצלחתה ובהצלחת העסק. עסק של אישה אחת זה בהחלט אתגר, שוחק, לפעמים הבדידות קשה ועם שגרה אינטנסיבית במיוחד. אז כדי שנוכל לאגור כוחות, לצאת לדרך עם אוויר רענן, אנחנו צריכות מעגלי מוטיבציה. זה יכול להיות קבוצות של בעלות עסקים, מנטור, קורס או סדנה. המוטיבציה היא רכיב חשוב בהצלחת העסק ואנחנו צריכות למצוא מנגנון שיעזור לנו להתמלא במוטבציה מחודשת.

לרגל השנה החדשה פתחתי את מחזור ינואר של קורס מכישרון גדול לעסק גדול. ההרשמה נסגרה תוך כשבוע ימים. לאחר מספר פניות שקיבלתי. נשים ביקשו להצטרף לקורס מיד עם תחילת השנה החדשה, כדי לצאת לעשייה ממוקדת ואפקטיבית. החלטתי לפתוח עוד מועד בינואר הקרוב.

הקורס כולל חמישה מפגשים פרונטליים מ- 9:30 עד 15:00 אשר יתקיימו בימי שני אחת לשבועיים החל מה- 14.1.13. בין מפגש למפגש נקיים מפגשי הדרכה מעשיים באינטרנט. כך שכל אחת תוכל ליישם את שפע הכלים, התכניות והעשייה לעסק שלה. כבר מהמפגש הראשון, כל אחת תשפר את יכולות השיווק שלה ובסיום הקורס לכל אחת תהיה תכנית עבודה שיווקית מפורטת, מעשית שאני והיא בנינו יחד.

הקורס מתקיים במלון בראון תל אביב, בסביבה מפנקת ומעוצבת והכנתי עבור כל המשתתפות המון הפתעות, כיף ופינוקים. הנשים שנרשמו עד היום לקורס הן נשים שמלוות אותי עד היום, מוכשרות, מרתקות ואוהבות. המפגש עם הקבוצה הוא הזדמנות לכל בעלת עסק לטפח קבוצת מוטבציה וקבוצה מגובשת לקידום העסקים זו של זו.

אני מזמינה אותך להצטרף! לפרטים מלאים על הקורס לחצי על הקישור- קורס

בימים אלו אני מקיימת הרשמה מוקדמת לקורס ויש המון הטבות לנרשמות במהלכה. ההשקעה בקורס היא 255*10 תשלומים אבל בימי ההרשמה המוקדמת בלבד המחיר יהיה 200 *10 תשלומים או 180*10 לזוג חברות או קולגות שבאות יחד (המחיר למשתתפת). כמו כן יש הטבה נוספת על מזומן.
ההרשמה המוקדמת מסתיימת ב- 28.12.12
לפרטים והרשמה: 052-2432424 או maya@maya-landau.com 

אז אם את רוצה שהשנה הזו תראה אחרת, שהשנה הזו תהיה שנה של צמיחה והכנסות אז נגמרו התירוצים. באמת שעשיתי לכן את "החיים קשים" וזהו! נגמרו התירוצים!  למשל:

 "אני לא מבינה בשיווק וניהול"- אם אתן חושבות שכבעלות עסקים אנחנו יכולות להיות עסוקות רק בייצור מוצרים מעולים- אז לא כך. התפקיד שלנו הוא לשווק ולנהל את העסק כדי לאפשר לו למצות את הפוטנציאל שלו- זה התפקיד שלנו ותסמכו עלי, אחרי עשרות רבות רבות של עסקים. אני אומרת את זה בביטחון מלא- כל אחת יכולה! בשיטה שלי לא צריך ללמוד שיווק, אלא אנחנו לומדות איך לשווק.
אין מילים מסובכות, אין מודלים תאורטיים מורכבים. יש הרבה כלים, הרבה משימות ליישום, הרבה "יש" שמתאים לבעלות עסקים שלא יודעות שיווק.

 "אין לי עכשיו כסף"- אנחנו מחכות לרווחה כלכלית כדי להעשיר את העסק שלנו בכלים חיוניים, זה דומה לסיפור על הנגר שחיכה שיהיו לו לקוחות כדי לקנות מסור. דרך השיווק, דרך הכלים לגייס לקוחות חדשים, לגדול ולהתפתח נוכל להגיע לרווחה.
200 ₪ בחודש!!! 200 ₪ בחודש!!! זה לא תקציב הקפה והאירוח של העסק שלכן בחודש, ושלא נדבר על הוצאות פרטיות. ב-200 ₪ לחודש *10 תשלומים באמת שנגמרו התירוצים.

 "אני לא בשלה לשינוי"- זה תירוץ עקשן ובעייתי J למעשה הוא גורם לנו לדחות שוב ושוב את ההחלטה ועולם לא לצאת לדרך. אם את רוצה בשינוי, וכבר מזהה שצריך שינוי, תזמני אותו לחייך. דווקא בתהליך של קורס, מובנה, עם קבוצה התוצאות טובות יותר מבדך כלל. בקורס הקרוב גם נקדיש זמן נרחב לדבר על מנהיגות אישית ואיך נוכל להניע את עצמנו לשינוי, לעשייה אחרת.

 "אולי כדאי לחכות להזדמנות טובה יותר"- אין זמן טוב יותר כמו ההווה! ההזדמנות הבאה שתבוא לא בטוח תהיה טובה יותר ובטוח שלא בתזמון טוב יותר. אנחנו מהססות אם לקפוץ למים ובינתיים מחמיצות את ההזדמנות ומתחרטות בדיעבד.
 
אז בואי! צאי איתנו לקורס מרתק!
 
 לפרטים מלאים על הקורס- http://maya-landau.blogspot.co.il/p/blog-page_15.html
 


ההרשמה המוקדמת מסתיימת ב- 28.12.12
לפרטים והרשמה: 052-2432424 או maya@maya-landau.com

 
 

3 תגובות:

  1. יופי של סרטון - אליפות- גרמת לי לחשוב על התכנון השנתי - תודה

    השבמחק
  2. יופי של סרטון- אליפות עולם- גרמת לי להתחיל לחשוב על התכנון השנתי - תודה

    השבמחק