יום רביעי, 12 בדצמבר 2012

כסף או לייק? איך להוציא יותר מהפייסבוק שלכןאני חושבת שכולכן יודעות להשתמש באופן כזה או אחר בפייסבוק וגם עושות בו שימוש יומיומי.
אבל כמה מכן באמת מרגישות שאתן מצליחות לתרגם את כמות החברים, אוהדים, תגובות ושיתופים לתנועת לקוחות לבית העסק?
הרבה מאיתנו משקיעות המון זמן ומחשבה בתפעול הדף והפרופיל שלנו בפייסבוק, רוצות יותר אוהבים, יותר תגובות, יותר שיתופים אבל אנחנו שוכחות שהפייסבוק הוא בסך הכל אמצעי. דרכו אנחנו רוצות להגיע לקהל היעד שלנו ולהביא אותם לבית העסק ולכן כלי הפייסבוק הוא כלי שמבוסס על דיאלוג איכותי ולא כמותי!

הכנתי עבורכן שלושה דגשים פשוטים שישפרו את האפקטיביות שלכן בפייסבוק- תנסו אותי ותראו שעל ידי שינויים קטנים אתן מצליחות לתרגם את הלייקים לעסקאות. הדגשים האלו הם חלק קטן "מהקורס שלי מכישרון גדול לעסק גדול"  שניפתח ב- 15.1 וההרשמה המוקדמת בעיצומה בימים אלו.

1.  האם אנחנו ברורות? פייסבוק מציג חלקי מידע, המשתמשים חשופים לעשרות מסרים בדקה ולכן אנחנו צריכות לוודא בכל פרסום ופרסום שהצד השני מבין מי אנחנו? מה המוצרים שלנו? איפה ניתן להשיג? למה זה מתאים לו? ואיך ניתן ליצור קשר? במקביל אני מזמינה אתכן לבחון את הפרופיל האישי והעסקי ולראות שכל הפרטים האלו זמינים עבורו גם שם.

2. האם אנחנו ממוקדות? בואו נגיד את זה בקול רם! לא נעים לנו למכור! אז אנחנו הולכות מסביב. הפעילות שלנו בפייסבוק לא בהכרח ממוקדמת למוצרים, שירותים ופעילויות חדשות שלנו. אנחנו מנסות למצוא חן ולא באמת להביא לקוחות. אם נמקד את קהל היעד ונבין שהמטרה של פייסבוק הוא ליצור דיאלוג איכותי ולא כמותי אז יהיה לנו יותר קל ליצור תכנים ממוקדים. נוכל ליצור תכנים שמקדמים את העסק לקהל יעד מוגדר, כי קהל היעד שלנו ישמח לשמוע מאיתנו, הוא עשה לנו לייק כי העסק שלנו מסקרן ומעניין אותו.

3. עד כמה אנחנו מעניינו ועקביות לאורך זמן? בדקו את ההיסטוריה של עמודי הפייסבוק שלכן, עד כמה הצלחתן לייצר תוכן איכותי, אינטראקציה איכותית לאורך זמן? האם היו שבועות שלא הצלחתן או שבכלל לא הייתן נוכחות בפייסבוק? האם יש ימים שאתן פשוט לא יודעות מה לכתוב? הפתרון מאד פשוט! אנחנו מכינות תכנית חודשית חודש מראש, כן, כן חודש מראש! באופן זה אנחנו דואגות שכל החומרים יהיו איכותיים ומעניינים, שכל הפרסומים יהיו סביב העסק והמטרות שאנחנו רוצות לקדם באותו החודש ובעיקר חוסך לנו שעות של חרדה מול המחשב בנסיון למצוא משהו להגיד היום רק כי אנחנו יודעות שצריך להגיד משהו.


דבר חשוב אחרון- כפי שציינתי בסרטון הטיפים האלו הם נגיעה פיצית ממה שאנחנו הולכות ללמוד בקורס שלי שנפתח ב- 26.5.13  בגלל מספר מקומות מוגבל מאד בימים אלו מתקיימת הרשמה מוקדמת ולכן כנסו לקישור ואל תפספסו הנחות של עד 750 ש"ח!!!! למעבר לקישור