יום חמישי, 5 ביולי 2012

משב מעורר השראה

באישון לילה נכנסתי לאוטו ונסעתי לכיכר, מצאתי אותה שם עם צוות מצומצם. התרגשתי, חיכיתי לראות אותו, כל כמה דקות קיבלנו עדכון על מקומו והיא עמדה שם, רגועה ונרגשת, מחוייכת עם החיוך הפרוע שלה, חדה מתמיד.

ואז בתרועות כבוד הוא נכנס רכוב על משאית ענק והתקבל במחיאות כפיים נרגשות מכל עבר, כל האנשים חצו את הרחובות כדי לראות מקרוב את מה שהם חשבו שהם ראו.
המאוורר של טל טנא צ'צ'קס הגיע!  וכל מי שהיה פה בשבוע האחרון בוודאי יודע על איזה מאוורר אני מדברת!

נפגשנו לפני יותר משנה, אז התחלנו את התהליך. עברנו המון יחד. עם הכישרון ואמירה שלא פוגשים בחיים איתם היא באה כנראה כאשר באה לעולם. ומפגישה לפגישה הבנתי שטל לא נועדה ללכת בזרם אלא להמציא זרמים משלה!
 וככה נולדו הטויטאיזם וככה נולד הבאזז ארט.

 הם נולדו מתוך הערכים של טל, אני תמיד מתחילה תהליך בבניה של ערכים. הערכים מתחברים למקום הכי עמוק של התשוקה שלנו, של הכישרון שלנו- מה הם באו להגיד לעולם? מה הם באו לחדש לעולם? איך הם הולכים ללוות את היוצרת והיצירה? ומרגע שהם היו ברורים צמח מהם עץ שופע, צבעוני ושטרם הוגדר במגדיר הצמחים :)


התחלנו לבנות את מודל העסק, לראות איזה מוצרים ושירותים יש לטל, זרקתי לה שלדעתי חייבים להביא בחשבון את "טלי של קרן הרחוב", משהו שבועט, הולך בשלו, פוגש אנשים ומעביר אותם חוויה אחרת. זה ישב שם כמה שבועות או חודשים עד שהאסימון נפל... והנה היא ברחוב הכי הכי בתל אביב, פוגשת את מדינת ישראל.


 ישבתי שם בכיכר, מסתכלת על צוות ההקמה, על חבורה של גברים בגילאי השישים לחייהם, משחקים במכונות, מנופים, מרימים ומורידים, עושים רעשים ומתווכחים בקודש זה עם זה על מה ואיך לעשות. ושם היא בעדינות שלה מפקדת על כל הצבא הזה כאילו עשתה זאת תמיד.


 היא הייתה כל כך נרגשת שלא שמה לב שכל תושבי תל אביב ירדו מהבתים לראות על מה מדובר, שכל רכב שעבר באזור עצר ויצא לצלם, כולם התקבצו שם. גם חבורה שהייתה בכיכר ותיכננה איזו הפגנה שכחה שהיא באה להפגין ותפסה לה שורה ראשונה להרכבה.

היה שם גם את אבא של טלי ואת אמא שלה, ראיתי את המעגלים נסגרים ונפתחים. ראיתי את ההשראה, את המקור והתרגשתי. ראיתי את כל הדרך באותם רגעים, את העולם המטורף שלה. כמה היא אוהבת צעצועים, כמה היא אוהבת לשחק!


תמיד יש לה צעצוע, הפעם הייתה זו שרשרת תרנגולים והיא התחילה לספר לנו על חנות מטורפת שהיא הייתה בברלין, על מעברים סודיים ומשחקים בני עשרות רבות של שנים. על  איך היא לוקחת מפרקת ומחברת מחדש.

בעוד כמה שעות כולם יתעוררו והיא תפתיע אותם, בעוד כמה שעות מגיע השיא בעלילה, בעוד כמה שעות  היא תעמוד מול כל כלי התקשורת בישראל וגם מהעולם ותשיק את הבאזז ארט שלה!

איזה עונג, היא עברה מסע. מסע ארוך, אבל תמיד הייתה עם החיוך הפרוע, עם הומור ושנינות, עם אסטטיקה שהיא רואה בכל פינה (אוספת חיוכים ממסטיקים דבוקים לגדר או מכתמים על המדרכה), היא לרגע אחד לא וויתרה, היה ברור לה שזה יקרה, היה ברור לה שהיא חייבת להמשיך! והרגע שלה הגיע!

 כמה ברת מזל אני להיות איתה בתהליך! כמה ברת מזל אני להיות איתה שם ברגעים שאני רואה אותה מרכיבה את המאוורר שהולך לעשות קיץ נוסטלגי לתל אביב.

טלי היא הרבה יותר מלקוחה, היא חברה, היא בלב שלי. התהליך שעברנו מאד מאד אינטימי ומאד יקר לי, לא רציתי לכתוב עליו, לא רציתי לגנוב ולא חלק קטן מהבמה שלה- זה היום שלה! אבל טלי כמו טלי, התקשרה ושאלה איך זה שלא עליתי איתה על הטרמפולינה הזו כי ממש כיף ויאלה בואי כבר! אז אני פה!


טלי היא אישה מעוררת השראה, ואם יש משהו שכן הייתי שמחה שנלמד ממנה הוא שחייבים להכיר את הקול הפנימי שלנו, את הקול של היצירה, גם אם הוא כל כך שונה שטרם ראו כמותו, גם אם אנחנו עוד לא יודעות להגדיר אותו במילים. שהחלומות שלנו מתגשמים, שעבודה קשה מתגמלת כל עוד לא מוותרים ושאת באה באהבה יקבלו אותך באהבה!
אז תעלו איתנו על הטרמפולינה הזו כי כיף פה

הפוסט מוקדש לרוח ולשמש (כי שימשי זה כמו שמש)

5 תגובות:

 1. wow! איך היטבת לתאר את התחושות במילים כל כך צבעוניות וכל כך מלאות רגש. כמה עוצמה יש במילותייך.
  וטל... כל הכבוד!! אנחנו לא מכירות אבל אני אהיה המפרגנת הראשית שלך. על ההישגיות כמו על היוזמה.
  איריס

  השבמחק
 2. איזה פוסט מהמם!!
  לא ידעתי לרגע שהיא לקוחה שלך.. ידעתי רק כמה היא מוכשרת!
  עכשיו הכל מתחבר וזה מדהים ומעורר השראה!!

  השבמחק
 3. ליאת ניר בלזר6 ביולי 2012 בשעה 0:13

  פוסט מקסים,נוגע ללב ומעורר השראה והרבה מחשבות.טוב שיש סופ"ש.בהצלחה לשתיכן.נראה שאתן כבר שם..

  השבמחק
 4. מיה היקרה

  אין כמו כשרון נשי שחובר יחד ויוצר עולם יפה יותר.
  אין כמו חברות טובות שיוצרות חיוכים מסביבן

  ויש כשרון ייחודי לכל אחת מכן שגורם לי ולילדי שמחה גדולה

  תודה על הבלוג המרגש
  שימשי

  השבמחק
  תשובות
  1. שימשי, זה אתה? אתה מרגש אותי! תודה לך!!! אלף פעם תודה לך!

   מחק