יום שלישי, 5 ביולי 2011

תשו כוחותי

בחיים יש מחזוריות, לפעמים אנחנו בשיא, בפריחה ולפעמים אנחנו מתקשים ומנסים לטפס לפסגה הבאה. אי אפשר להיאבק בזה, צריך לקבל את זה. צריכים להבין שאלו החיים, ככה עובד הטבע- בשביל כמה חודשים של פריחה מרהיבה בשנה, הצמח נח, שותה ואוגר כוחות ביתר השנה. זה ככה בחיים האישיים שלנו וככה זה בעסקים. אני לא מדברת על רווחים או מכירות אלא כוחות הנפש והאנרגיות שאנו משקיעים בעסק.

אז "אם אי אפשר לנצח אותם, הצטרפו אליהם", זה יהיה מאבק מיותר ללכת נגד הטבע. להגיד לעצמנו שנשמור על שיא לאורך כל השנה. שכל יום נחשוב, ניזום, נשיק, נפרסם, נשווק, נחבור יחד, נעצב. לא! יש ימים שהמח שלנו והנשמה צריכים מנוחה. אבל הבעיה מתעוררת כאשר אנחנו עסק של אדם אחד והעסק לא יחכה שנאגור כוחות. שיווק וחדשנות הם עבודה מתמשכת.אז מה עושים?

• מחזיקים פנקס או מחברת- רושמים, רושמים ורושמים. רעיונות לשיתופי פעולה, השראות לקולקציה חדשה, אנשים מעניינים שפגשנו או שאנחנו רוצים לפגוש, מיזמים ורעיונות שיווקיים, כתבה טובה שנפגשנו בה, עיתונאית שאנו רוצים להכיר. תחזיקו אתכם תמיד את המחברת ואל תהססו לכתוב. בתקופות שאנחנו בשיא אנחנו בעיקר נזין את המחברת. בתקופות השיא אנו לא זקוקים לה, יש לנו דרייב פנימי שדוחף אותנו קדימה ומביא תוצאות. המחברת מיועדת לתקופות שההשראה עוברת לדירה אחרת, לתקופות שהקריאטיב נופש במדינה אחרת. בתקופות אלו לוקחים את המחברת וחבילה של מרקרים צבעוניים וחוזרים אחורה. כל צבע מוקדש לנושא- שיתופי פעולה, יחסי ציבור, קולקציה חדשה, השראה. וככה ממנפים את תקופות השיא לאורך כל השנה.

• עובדים בטבלאות ורשימות- מפתחים רוטינה של "חייבים לעשות" כמה משימות ביום. אפשר לפתח את המשימות מהמחברת. קובעים מספר משימות ריאלי ליום ולשבוע ומתחייבים לעמוד במשימות. אל תעמיסו, תכירו בעובדה שלפעמים אנחנו לא עובדים בתפוקה מלאה. החשיבות היא לא לצאת מהמשחק, לא לזנוח הכל ולחזור לאזור הנוחות המוכר, אלא להישאר ביצירה ועשייה קדימה.

• נעזרים בבעלי מקצוע- מוכרחים להכיר ביכולות שלנו, ואם כרגע אנחנו לא מתפקדים טוב בחזית מסוימת יש לשקול להיעזר בבעל\ת מקצוע שיחזק אותנו בנקודות הקושי שלנו. כמובן שיש לבחור את בעל\ת המקצוע הטוב\ה ביותר לתפקיד אבל כדי לעשות כן, צריך להגיד מה הקושי שלנו. מה אנחנו לא מסוגלים לעשות כרגע, מה אנחנו רוצים ומצפים שאותו בעל העסק יעשה. מתוך זה לגזור יעדים ספציפיים ולוחות זמנים ובהתאם לתמחר כמה אנחנו מוכנים להשקיע באאוטסורסינג הזמני הזה.

• קחו פסק זמן- כאשר הגוף אומר לנוח, מקשיבים! זה לא מחייב לנטוש את הספינה ולהשתזף באי בודד, זה כן אומר לקחת כמה שעות בשבוע, מספר ימים בחודש ולנוח. בשקט, בלי טלפון או מייל, לנקות את הראש ולרענן את הנפש.

קבלו את המחזוריות בהבנה, אל תתנגדו אבל התכוננו!

5 תגובות:

 1. את השיטה עם המחברת אני מכירה, אבל הרעיון עם הטושים מדליק, אני חוזרת לכ המחברות שמונחות סתם ככה במדפים! תודה

  השבמחק
 2. פוסט מקסים ואת מקסימה!!! לייק לייק לייק!!!!!

  השבמחק
 3. שמחה להכיר את הבלוג ואשוטט בו בהרחבה.
  מזדהה עם מה שכתבת פה, בכלל ובאופן כללי, רק שאני לא טובה ברשימות, מקסימום תזכורות קטנות בטלפון.טוב נו...גם זה משהו. ולגבי הפסק זמן....כן, כן וכן !!!

  השבמחק
 4. עם מחברות אני כבר מסתובבת בשנה האחרונה-יש אחת באוטו ואחת ליד המיטה ואחת בתיק וזה עובד מצויין
  וכשנתקלת באיזשהו פוסט או פרוייקט מעניין שולחת לעצמי מייל עם קישור ותגית-מקל מאד על החיים אח"כ בחיפוש השראה
  רשומה נפלאה ואני לוקחת ממנה כמה תובנות...
  ועל פסק הזמן ננסה לעבוד (-:

  השבמחק
 5. תודה לכולכן! ויעל יקירתי, לדעתי היה לך סופ"ש ל מנוחה... לא? לפחות מלא השראה

  השבמחק