יום ראשון, 12 בספטמבר 2010

אג'נדות פוליטיות חברתיות - מדיה חברתית

המדיה החברתית בכלל והפייסבוק בפרט הפך להיות הבית החם לכל מי שיש לו לקדם איזשהי אג'נדה או למחות נגד משהו, והרי למה לא?! זה מתאים כמו כפפה ליד, אם נזכר בקמפיין של ברק אובמה , ישנם רבים אשר זוקפים לזכות האינטרנט את הצלחתו ובחירתו לנשיא בסופו של דבר, ההגעה לקהלים אשר מעולם לא ניצלו את זכות הבחירה שלהם, צעירים ממוצעים שונים שהרגישו שגם ככה אין בכוח קולם כדי להשפיע ולשנות, וכבר הפכו קהי חושים לכל הקמפיינים והדיבייטים הטלוויזיוניים פתאום התעוררו כאשר המסר של הקמפיין "תקף" אותם במקומות שהם פחות ציפו לו, או במקומות האינטרנטיים בהם הם מבלים את רוב זמנם, - המדיה החברתית, פתאום הם יכלו להיות חברים וירטואליים של המועמד המועדף עליהם ויחד עם הכריזמה שלו והסלוגנים המצויינים נוצרה המהפכה.
מאז ועד היום ניתן למצוא שלל ארגונים חברתיים ופוליטיים אשר מקדמים את משנותיהן ברשתות החברתיות , כמעט כולם שם, אלו שיש להם מטרות חשובות ונשגבות ואלו שפחות, ישנה כמות אדירה של פוליטיקאים ישראליים אשר מחזיקים פרופיל בפייסבוק, מתוחזקים יותר או פחות - ואני מאמינה שלקראת בחירות אף נראה גם פרסומות ופרופילים מצוחצחים.
היכולת להגיע לקהלים גדולים בתוך זמן קצר יחסית, לדוור אותם ולהיות איתם בקשר יומיומי מתאימה לפוליטיקאים וארגונים חברתיים ממש כמו למי שרוצה לשווק שוקו, חופשה לחו"ל או מסיבה - והרי גם המסקנה הזו לא ממש חדשה, שכן לא בכדי פוליטיקאים וארגונים חברתיים משתמשים בשירותיהם של משרדי יחסי ציבור, מיתוג ופרסום ממש כמו חברות מסחריות - רק לאחרונה הרי הייתה פרשה שעסקה בכך.

מהי השורה התחתונה?

כשם שארגון או פוליטיקאי לא היה מעז בימינו לצאת לקמפיין בחירות ללא משרד המתמחה בכך אשר היה בונה לו אסטרטגיה ומנהל בעבורו את הקמפיין אז מדוע כאשר מדובר ביחסי ציבור באינטרנט זה נראה להם בסדר לנסות לעשות זאת לבד או להפקיד את זה בידי אלו שעושים עבודה אשר נראית כאילו עשו זאת לבד - כאשר עיתון אשר התפרסמה בו כתבה גרועה יעטפו בו מחר דגים ואילו מהאינטרנט לא נמחקים דברים כל כך מהר...

יש להפנים בבואך לקדם את עצמך, אג'נדה שלך או מחאה כלשהי תרצה לעשות זאת נכון , לא תרצה לעשות עבודה חובבנית שתשמר בדפי הפייסבוק ותמצב לך תדמית של חובבן, כשם שהיית פונה למשרד פרסום או יחסי ציבור ולא היית חושב לעשות זאת לבד, השאר גם את יחסי הציבור באינטרנט למקצוענים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה